Do Rakouska odcestoval již zúžený kádr bez pětice hráčů, Paolo Rodriguez, Dimitrij Tatanašvili, Daniel Houdek, Vítězslav Brožík a Jakub Dvořák, kteří odešli na hostování. Trenér Pavel Vrba tak bude mít k dispozici 19 hráčů do pole plus tři brankáře. V Plzni zůstává pouze rekonvalescent Jan Rezek a zraněný Antonín Presl.

„Ve dnech kdy nebudeme hrát utkání tak budeme trénovat dvoufázově, v den zápasu potom jednofázově,“ upřesňuje vytížení pro jednotlivé dny soustředění trenér Pavel Vrba. „Samotné tréninky budou více zaměřeny na herní nácviky. Hráči, kteří budou odpoledne hrát, budou mít dopolední trénink lehčí.“

Výkony během kempu v Rakousku by se pak měly promítnout do sestavy pro mistrovské zápasy. „Soustředění rozhodne o tom, kdo bude hrát v prvním ligovém utkání,“ připustil Vrba. Plzeňský tým čekají v Rakousku čtyři kvalitní soupeři, nejzvučnější jméno má italský AS Řím. „Zatím jsem nezažil takové herní soustředění, že bychom se potkali s týmy které hrály pohár UEFA. AS Roma špičkové italské mužstvo a na závěr Bielefeld, který ještě v minulé sezoně hrál bundesligu. Z tohoto pohledu jsem ještě tak těžké herní soustředění neodehrál. O to více pro nás možná bude poučné a budeme vědět jak na tom doopravdy jsme.“

Do Rakouska se těší i špílmachr Viktorie a její kapitán Pavel Horváth. „Herní část přípravy je vždy o tom, aby se našla ideální jedenáctka. Aby se sehrálo těch čtrnáct, patnáct lidí, kteří se budou během ligy nejvíce točit. Jde i o to, aby se získal určitý zápasový rytmus, protože pak je třeba umět si rozvrhnout síly. Máme si myslím zajímavé soupeře a všichni se tam těšíme,“ prohlásil zkušený fotbalista.

Oproti předcházející sezoně jsou v kádru čtyři nováčci – Marek Bakoš, Filip Rýdel, David Střihavka a František Rajtoral. V zápasové zátěži se zatím představili posledně dva jmenovaní. Co by tito dva hráči (Střihavka, Rajtoral) mohli přinést týmu. „Oba jsou to zkušení ligoví hráči. Já čekám od Davida Střihavky góly a od Franty Rajtorala obrovskou podporu ze strany a věřím tomu, že s těmito hráči budeme více produktivní, což nám v té loňské sezoně chybělo,“ poznamenal trenér Vrba.

Příchod třiadvacetiletého Františka Rajtorala z Baníku Ostrava není sice ještě papírově potvrzen, ale pokud se kluby dohodnou, hráč by změnu dresu přivítal. „Určitě. Je to mým zájmem. Teď záleží na tom, aby se dohodli zástupci klubů, jejich majitelé,“ prohlásil Rajtoral.

Program přípravných zápasů Viktorie Plzeň v Rakousku
Středa 8. července - 18.00 FC Viktoria Plzeň - Maccabi Haifa
Pátek 10. července - 18.00 FC Viktoria Plzeň - Lech Poznaň
Neděle 12. července - 17.00 FC Viktoria Plzeň - AS Řím
Úterý 14. července - 17.00 FC Viktoria Plzeň - DSC Arminia Bielefeld