Sedmadvacetiletý Thiam byl v Teplicích na čtrnáctidenních testech a v přípravných zápasech vstřelil dva góly, severočeský klub ale nakonec neposílí. „Thiam odcestoval zpátky a Teplice neposílí. Když jsme zhodnotili jeho finanční požadavky a fakt, že na jeho postu nás bota netlačí, rozhodli jsme se ho neangažovat. Výrazně nepřevyšoval ostatní hráče, kteří tu jsou,“ prozradil Hrdlička.

Teplice i přesto chtějí posílit. Musí však jít o hráče, který je schopný ihned naskočit do sestavy. „Celou dobu chceme obsadit post záložníka. V zimě jsme chtěli slávistu Volešáka a náš zájem stále trvá. Chtěli jsme také Mičolu z Ostravy, ale toho klub nechce uvolnit. V záloze máme trochu slabinu tím, že některé posty nejsou zdvojené,“ řekl Hrdlička. Podle informací agentury Mediafax nabízel severočeský tým za dvacetiletého Mičolu částku těsně pod deseti miliony korun, ostravský šéf Tomáš Petera ale odmítl mladého fotbalistu prodat.

„Zkoušíme také nějaké zahraniční hráče, jenže když někdo přijde, měl by tým posílit. Musí to být hráč do základní sestavy. Není to ani tolik otázka peněz, jsme schopni nabídnout zajímavé částky. Bohužel hráči prostě nejsou,“ dodal teplický šéf.

Klub ze Stínadel testoval také útočníka Jana Schulmeistera ze Sigmy Olomouc, ovšem také on celek Jiřího Plíška neposílí. O mladém obránci Fryštákovi ze Slovácka se ještě bude jednat.

Dobrou zprávou pro Teplické je, že zranění japonského útočníka Osamy Elsamniho se nezdá být tak vážné, jak se původně zdálo. „Osama Elsamni doplatil na zranění, které ho postihlo krátce po nějaké virové nemoci. Nastoupil za B-tým a tam se zranil. Teď je v Itálii na léčení, podle doktorů by se měl za čtrnáct dní zapojit do přípravy. Není pravda, že by měl zmeškat celý podzim. My s ním normálně počítáme,“ sdělil Hrdlička.