Martin Jirouš byl v minulé sezoně na hostování ve druholigovém Sokolově, kde nastřílel osmnáct gólů a stal se nejlepším střelcem soutěže. Sokolov pak měl podle dohody klubů díky opci možnost, že útočníka získá na přestup. Vedení FC Slovan Liberec a.s. však v minulých dnech odstoupilo od smlouvy s FK Baník Sokolov týkající se opce na přestup tohoto hráče do FK Baník Sokolov.

"Důvodem pro takovýto postup je, že FK Baník Sokolov, přes náš jednoznačný a opakovaný nesouhlas, umožnil hráči bez souhlasu FC Slovan Liberec a.s. trénovat ve třetím klubu a sehrát za něj dokonce i přátelské utkání. Hráč Martin Jirouš má nadále platnou profesionální smlouvu v našem klubu a s ním se také nadále připravuje," praví se v prohlášení libereckého klubu zveřejněné na internetových stránkách Slovanu. Sokolov totiž útočníka Jirouše pustil na testy do pražské Sparty, která o angažování fotbalisty projevila zájem.

Do Seefeldu zamířil s Libercem i útočník Jaroslav Diviš, který v minulé sezoně působil ve druholigových Vítkovicích a nyní je ve Slovanu na testech. "Na jaře dal ve Vítkovicích určitý počet gólů a byl o něj zájem z několika klubů první ligy. Mohl by být velkým vkladem do budoucna, i kdyby šel zatím někam na hostování," poznamenal na adresu možné posily pro server slovan.tv trenér libereckého mužstva Ladislav Škorpil.

Ten se vyjádřil i k tomu, zda není Diviš možnou náhradou za kanonýra Keriče, o jehož odchodu se hovoří. "Je pravda, že typologicky může alternovat Keriče. S odchodem Keriče bychom se neradi smiřovali, ale v těchto situacích se neví dne ani hodiny, jak se to může vyvinout. A je lepší být na to připraven, než pak vše řešit až ta situace nastane," dodal Škorpil.

Z testovaných hráčů trenéři do Seefeldu berou i Čoriče, Bosančiče. O své místo v kádru bojují i Tomáš Dostálek a Ladislav Martan. Naopak do Rakouska neodcestovali Jakub Dohnálek (uchází se o angažmá v týmu Bohemians Praha), Radek Hochmeister (zapojí se do tréninku v Hradci Králové) a Tomáš Frejlach. "Ten má individuální tréninkový a kondiční plán. Bude se připravovat se svým kondičním trenérem doma," poznamenal trenér Ladislav Škorpil.