Obávaná dvojice vykradla už čtyři prodejny v centru Zlína.

"V pondělí odpoledne přišli dva neznámí muži do butiku v obchodním domě Prior. Ukradli tam čtyři kusy dvoudílných dámských plavek. O dva dny později z obchůdku na Zarámí ve Zlíně sebral pachatel dámské béžové kalhoty, které visely nejblíže k východu, a utekl s nimi," uvedla Bartíková. Ve stejný den mluvil světlovlasý muž s prodavačkou v jiném butiku na ulici Zarámí. Zajímal se o dámské košilky velikosti M. Druhý muž mezitím stál ve dveřích. Když se prodavačka obrátila k jiné zákaznici, blondýn vzal sedm košilek a odešel s nimi. Na stejné ulici se zloději objevili i ve čtvrtek. Zatímco jeden z nich zabavil prodavačku, druhý sebral pět dámských triček a utekl.

"Všechny případy mají společné rysy. Zlodějům je odhadem mezi 20 až 25 lety, jeden z nich je světlovlasý, druhý černovlasý. Zaměřují se na malé obchody a butiky, kde obsluhuje jen jedna prodavačka. V nich kradou dámské oblečení," sdělila Bartíková.

Po zlodějích nyní policie pátrá a žádá veřejnost o pomoc. Informace o pachatelích nebo dosud neoznámené podobné krádeže mohou lidé sdělovat na tísňové lince 158.