Jednání povodňové komise se zúčastnila hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová (ČSSD), děčínský primátor Vladislav Raška (ODS), zástupci Povodí Labe, hasičů, policie, krajské hygienické stanice a správa a údržby silnic.

Primátor Děčína Vladislav Raška podle mluvčí Kindlové připomněl, že jen výše škod na dopravní infrastruktuře se pohybuje v desetimilionových částkách. „Především v Dolních Habarticích nejsou dosud některé domy přístupné motorovými vozidly, voda strhla několik mostků, asi stovka lidí byla evakuována,“ zdůraznil Raška.

Povodňová komise proto hejtmance kraje doporučila prověřit možnosti čerpání státní pomoci na obnovu povodní zasaženého území a v případě potřeby vyhlásit stav nebezpečí ve správním obvodu obce s rozšířenou působností Děčín. „Ústecký kraj zatím postiženým obcím okamžitě poskytl 90 vysoušečů, chystáme také různý potřebný humanitární materiál,“ řekla hejtmanka Vaňhová.

Jak informoval povodňovou komisi ředitel závodu Dolní Labe z Povodí Labe Jindřich Zídek, podle hydrologické situace na Labi se s ohledem na situaci na horních tocích nepředpokládá v nejbližší době zhoršení situace. Podle informací meteorologů se nečekají srážky, který by mohly výrazně ovlivnit průtoky na Labi.

V sobotu odpoledne došlo k bleskovým záplavám na řekách Ploučnice a Kamenice na Děčínsku, zapříčiněné přívalovými srážkami. Na Kamenici dokonce již podruhé v průběhu tří dní. Oba toky v sobotu dosáhly třetího stupně povodňové aktivity, kulminace odpovídaly více jak stoletých průtokům. V současnosti již hladiny klesly pod úroveň stupňů povodňové aktivity. Povodně zasáhly obce Srbská Kamenice, Benešov nad Ploučnicí, Jánská, Dolní Habartice, Horní Habartice, Kerhartice, Markvartice, Veselé. Podle předběžných odhadů se škody dají vyčíslit v řádech desítek milionů korun.