Odboráři v AFL vyhlásili stávkovou pohotovost, protože nesouhlasí s tím, jaké podmínky nabídlo vedení firmy svým zaměstnancům. Podle Středuly se odborářům nelíbí hlavně fakt, že vedení je ochotno zaměstnancům zaplatit pouze polovinu platu nad zákonem stanovené minimální odstupné. Firma hodlá propustit všech 790 zaměstnanců.

"Odborová organizace se teď připravuje na možné vyhlášení stávky," řekl již v pátek Středula. "To by se mělo stát, pokud se na dnešním jednání nedohodneme s vedením firmy," dodal.

Konec výroby firma plánuje na konec září tohoto roku. Právě k tomuto datu by měla firmu opustit naprostá většina zaměstnanců. Zbývajících několik pak bude propuštěno do konce roku. "Výroba se má částečně stěhovat do Rumunska, kde asi 40 zaměstnanců AFL pomáhalo zaučovat místní zaměstnance v tom, co mají dělat," řekl již dříve Mediafaxu Středula.

AFL se zabývá výrobou kabelových svazků a mimo jiné je i dodavatelem mladoboleslavské automobilky Škoda Auto.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil investiční společnosti Platinum Equity převzít AFL i se všemi jejími zaměstnanci v polovině června. Mluvčí firmy navíc již dříve uvedl, že pokud Platinum Equity AFL získá, bude výroba pokračovat v nezměněném rozsahu a bez propouštění.

Firma hromadně propouštěla už na konci loňského roku, kdy výpověď dostalo 662 zaměstnanců. V souvislosti s přesunem části výroby do Rumunska dostalo už před tím v létě výpověď dalších 850 zaměstnanců.