„Mělo by tam být 16 povídek, z toho 11-12 nových,“ upřesnil na úvod Viewegh. Pak se už se pustil do čtení první z nich s názvem Definice lásky, po ní následovala Kostka osudu, která sklidila v zaplněném sále Divadla Husa na provázku největší úspěch. To už pražský rodák četl necelou hodinu a dal raději hlasovat, jestli chtějí posluchači další povídku nebo rovnou besedu. Příznivci čtení jasně zvítězili, takže následovala třetí ukázka z připravovaného titulu s názvem Špaček. Při následné diskuzi už autor rozmlouval s Brňany o pornografii v literatuře a nejen v ní nebo filmových adaptacích svých románů. Program v jihomoravské metropoli by měl Viewegh zakončit pondělní snídaní v kavárně v Údolní ulici v centru města.

Michal Viewegh se narodil 31. března 1962 v Praze. Dětství prožil v Sázavě, kde v místních sklárnách pracoval jeho otec. Po úspěšném ukončení gymnázia v Benešově studoval „politickou ekonomii socialismu“ a posléze pracoval jako noční vrátný. V roce 1988 vystudoval český jazyk a pedagogiku na Filozofické fakultě Karlovy univerzity v Praze. Po vysoké škole učil na ZŠ a opravoval strojopisy Evy Kantůrkové, od roku 1995 se živí jako spisovatel na volné noze.

Jeho první kniha Názory na vraždu vyšla v roce 1990, tou poslední je Román pro muže z loňského roku. Mezi jeho nejznámější díla patří Báječná léta pod psa, Výchova dívek v Čechách, Účastníci zájezdu nebo Román pro ženy. Napsal také divadelní hru Růže pro Markétu aneb Večírky revolucionářů z roku 2004. Jeho dílo bylo přeloženo do více než 20 jazyků.

Literární festival Měsíc autorského čtení, na kterém Viewegh nové povídky představil, začal 1. července v Divadle Husa na provázku v Brně. Akce potrvá až do konce července a zájemci si mohou poslechnout úryvky z děl 125 spisovatelů a spisovatelek. Je rozdělen do tří sekcí. Tou první je rakouská, která začíná vždy v půl šesté, o hodinu a půl později je na programu Dialog Stuttgart - Brno. Každý den uzavře v půl deváté český autor. Vstupné na všechna čtení je dobrovolné, kapacita sálu je asi 150 míst. Podrobnější informace jsou k dispozici na www.autorskecteni.cz.