Mladá peruánská režisérka Claudia Llosaová okouzlila letošní porotu berlínského festivalu a nyní měli možnost zhlédnout její oceňované dílo také návštěvníci karlovarské přehlídky. Drama Mléko strachu pojednává o mladé ženě, která v peruánské Limě pečuje o svou nemohoucí matku, jež byla v minulosti znásilněna. Válečné křivdy se předávají po generacích, jak zdůrazňuje oceňovaný snímek. Tato zkušenost je zakořeněna i v její dceři, kterou od dětství svírá strach a nejistota. Tématem tohoto filmu je především strach z násilí a bezpráví, které bylo pácháno v období teroru v Peru.

Hlavní role byla svěřena Magali Solierové. Snímek Mléko strachu byl uveden v sekci Horizonty. Festivaloví návštěvníci, kteří nestihli pondělní projekci, jej mají možnost ještě vidět 9. července od 19 hodin v sále hotelu Pupp.

Režisérka Claudia Llosaová byla na mezinárodním filmovém festivalu v Berlíně odměněna také cenou FIPRESCI, kterou obdržela již před dvěma lety na filmovém festivalu v Rotterdamu za svůj debut Madeinusa.