Rodinný film Kdopak by se vlka bál do Karlových Varů vedle Procházkové doprovodil také producent Vratislav Šlajer a hudební skladatel Jan P. Muchow. "Jsme moc rádi, že náš film byl na festivalu zařazen právě do této sekce. Vážíme si toho a v podstatě to bereme jako velké ocenění," řekla před projekci režisérka.

Programová sekce Dny kritiků Variety na karlovarském festivalu každoročně představuje desítku snímků mladých evropských autorů. Diváci v ní mohou letos zhlédnout například maďarský muzikál Made in Hungaria, britský horor Děti nebo bosenskou road movie Buick Riviera.

Snímek Kdopak by se vlka bál vychází z pohádky o Červené karkulce, která se prolíná do příběhu malé Terezky. Hlavní hrdinka se stylizuje do své oblíbené pohádkové postavy a zároveň svým nevinným pohledem nahlíží na problémy dospělých lidí. Její matka se náhle chová odtažitě, protože potkává svého bývalého přítele z mládí, který symbolizuje její nenaplněné touhy. Terezka si společně se svým kamarádem Šimonem vytvoří teorii, podle níž je její matka ovládaná mimozemšťany. Ve skutečnosti však musí čelit situaci, na kterou ve svém věku není připravena.

Maria Procházková do dětských rolí obsadila Dorotku Dědkovou a Matouše Kratinu. V roli Terezčiny matky se objevila Jitka Čvančarová. Jejího manžela ztvárnil Pavel Řezníček a v roli milence Patrika se představil Martin Hofmann.

Svou festivalovou pouť film Kdopak by se vlka bál zahájil v únoru na Berlinale, kde byl zařazen do soutěžní sekce Generation Kplus. Na německé přehlídce sice Maria Procházková neuspěla, ale její snímek později získal Zlatého ledňáčka na plzeňském Finále a ze zlínského festivalu filmů pro děti i mládež si přivezl Zlatý střevíček.