Nedodržený slib zachycuje skuteční příběh židovského chlapce Martina Friedmanna, který prochází jako oběť druhou světovou válkou. Talentovaný fotbalista z rozvětvené rodiny se zpočátku dobrovolně vydává do pracovního tábora v Seredi, kde očekává lepší budoucnost. Namísto kariéry fotbalisty jej zde však čeká vysoké pracovní nasazení a boj o přežití. Další osudy hlavního hrdinu zavedou do sanatoria, kláštera i k partyzánům. Všude však musí ve snaze o přežití svou židovskou identitu tajit.

Výpravný film vznikl v mezinárodní koprodukci a objevují se v něm herci ze Slovenska, Polska, Ruska i Velké Británie. Českou stranu zastupuje například Ondřej Vetchý, který v Nedodrženém slibu ztvárnil Martinova otce. Do hlavní role byl po náročném castingu obsazen šestnáctiletý slovenský herec Samuel Spišák.

Skutečný Martin Friedmann, jehož osud byl předobrazem filmového hrdiny, v současné době žije v Los Angeles a hlásí se ke svým slovenským kořenům. Ve filmu mu je věnován poslední záběr, který jej zachycuje v Bratislavě.

Nedodržený slib letos bodoval na mezinárodním festivalu filmů s židovskou tématikou v Los Angeles, kde získal hlavní cenu.