Lupič si přišel na benzinku koupit pivo a poté co jej platil u kasy, požádal obsluhu ještě o cigarety. V okamžiku, kdy se k němu čerpadlář otočil zády, na něj zaútočil kovovou tyčí. Duchapřítomný prodavač se útoku ubránil a lupiče se mu podařilo zahnat na útěk. Ten utekl směrem do centra města, aniž by stačil v prodejně cokoliv odcizit. Čerpadlář naštěstí utrpěl jen lehčí zranění.

Kriminalisté tak pátrají po asi dvaceti až pětadvacetiletém mladíkovi, hubené asi 180 cm vysoké postavy. Dotyčný má pravděpodobně zelené oči a krátké světlé vlasy. Mladík byl v obličeji výrazně pohublý a bledý. Na sobě měl šedou mikinu s kapucí a tmavě modré plátěné kalhoty.

Policisté vyzývají veřejnost, aby jakékoli informace k podezřelému mladíkovi, který se v sobotu 27.června v ranních hodinách pohyboval v okolí benzinového čerpadla v Mladé Boleslavi Na Hejtmánce, oznámili na kterékoli policejní služebně nebo přímo na Službě kriminální policie a vyšetřování v Mladé Boleslavi telefon 974 877 426 nebo na lince 158.