Pedro Almodóvar ve své novince vypráví o režisérovi, který po tragické nehodě, při níž přijde o zrak i milovanou ženu, přijímá svůj dřívější umělecký pseudonym Harry Caine jako svou novou identitu. Na počátku příběhu stojí nekrolog obchodního magnáta Ernesta Martela, jehož život se v minulosti osudově střetnul s hlavním hrdinou.

Retrospektivní pasáže diváky seznamují se 14 let starou historií, kdy režisér pod svým skutečným jménem Mateo Blanco natáčel komedii Ženy a kufry. Hlavní roli tehdy svěřil Leně, kterou si obchodník vydržoval a ona na oplátku směla užívat jeho bohatství. Mezi režisérem a jí ovšem vznikl vášnivý vztah, kterému okolností nepřály. Milenci se tak vydali do zahraničí, kde by mohli svou lásku plně prožívat. Ernesto v roli producenta se jim pomstil alespoň tak, že film Dívky a kufry nechal sestříhat do podoby, která z něj učinila frašku a navždy pohřbila režisérovu kariéru.

Pojítkem mezi oběma časovými rovinami je Ernestův homosexuální syn, který o natáčení pořídil dokument. Nevidomému režisérovi po letech ukáže dosud nezveřejněné záběry, jejichž zhlédnutí přináší na realitu nový pohled.

Almodovár do Rozervaných objetí obsadil svou oblíbenou herečku Penélope Cruzovou, s níž již v minulosti spolupracoval na filmech Vše o mé matce nebo Volver. Premiéra jeho filmu se uskutečnila na letošním ročníku mezinárodního filmového festivalu v Cannes.