Miloš Forman přišel po projekci na pódium spolu s početnou delegací, ve které nechyběli producentka Radka Kadlecová, dirigent Libor Pešek, ředitel Národního divadla Ondřej Černý, představitelka hlavní role Dagmar Zázvůrková, střihačka Tonička Janková, kameraman Jan Malíř či hudebník Jiří Suchý. "Já musím nejdříve vysvětlit jeden omyl. Na představení se mnou dělali moji dva synové Matěj a Petr. Oni jsou dvojčata a já těch kluků mám doma víc a omylem jsem šáhnul vedle, takže tady zastupujou Matěje a Petra Jimmíček s Andíčkem," řekl Forman a představil své syny, dvojčata Jamese a Andrewa. Poté poděkoval svým spolupracovníkům, partnerům, ale i vedení karlovarského festivalu. Miloš Forman dal na závěr slovo Jiřímu Suchému, kterého nazval duchovním otcem celého projektu: "Byla to nádherná práce a panu Formanovi budu vděčen ještě těch pár dní do té doby, než zemru," zareagoval Suchý.

Před samotnou projekcí přivítala diváky herečka Eva Holubová: "Já vás jistě nepřekvapím tím, když řeknu, že jsem poněkud rozechvělá, protože film, který vám chci teď uvést, je srdeční záležitost. Uslyší-li každý správný Čech pojmy jako Suchý-Šlitr, Národní divadlo nebo Miloš Forman, rozbuší se jeho srdce vlastenectvím," prohlásila Holubová, která si pozvala na pódium své kolegy Jiřího Lábuse a Oldřicha Kaisera. Oba komikové poté zavtipkovali o své spolupráci s Milošem Formanem.

Premiéru si nenechali ujít premiér Jan Fischer, režisér Juraj Jakubisko, herec Miroslav Donutil, kameraman Miroslav Ondříček, modelka Helena Houdová nebo prezident festivalu Jiří Bartoška.

V centru děje známé hry je manželská dvojice Uli a Vanilka, jejichž vztah dospěl k rozvodu. Důležitou roli hraje teta z Liverpoolu, která chce potencionálnímu Vanilčinu dítěti odkázat milion liber. Kolem ústředních postav se permanentně točí mazaný advokát, jehož hlavní životní hodnotou je materiální zajištění.

Dobře placená procházka byla v divadelní podobě poprvé uvedena v Semaforu v roce 1965. Miloš Forman tuto hru nově nastudoval a ke spolupráci si přivzal své syny-dvojčata Petra a Matěje. Petr pomáhal svému otci s režií inscenace a Matěj se zasadil o nové pojetí scény. Jazzová opera Dobře placená procházka měla premiéru na půdě Národního divadla před dvěma lety a Formanův snímek je záznamem tohoto představení.

Dobře placená procházka vstoupí po karlovarské slavnostní premiéře do českých kin od 9. července.