Jedinou nevoli působilo squatterům fotografování na natáčení na kamery novináři. "My si to prostě nepřejeme," protestoval jeden mladík, zatímco dívka kameramanovi dávala před objektiv hračku frisbee. Mezitím skupinka asi dvanácti dalších volně smýšlejících lidí začala připravovat minivýstavu fotografií. Ostatní squatteři se volně pohybovali pro prostranství před pomníkem nebo debatovali v menších skupinkách.

Celá akce probíhala pod dohledem asi osmi policistů. Protestující na náměstí vyvěsili fotografie z úterního zásahu bezpečnostní agentury za dohledu policie ve vile Milada a i fotografie, jak to v Miladě vypadalo před zásahem. Zároveň kolemjdoucím rozdávali letáky s textem, který objasňuje, co je to squatting.

V sobotu skončil ve funkci mluvčího squatterů Jan Němec a s jistou dávkou recese měla být představena nová mluvčí komunity, takzvaná "teta Milada". Nakonec memorandum squatterů přečetla dívka se zahalenou tváří a doporučila příznivcům squatu nekomunikovat s médii. Sama se však představit nechtěla. "Přijde na to ještě čas," podotkla neznámá. V jejím projevu mimo jiné zaznělo, squat Milada byl pro všechny živý, kulturní organismus, ve kterém mohli nalézt místo pro realizaci básníci, hudebníci, divadelníci i malíři.

"Pojďme ukázat, že nejsme banda společenských parazitů a najděme si prostor pro nový squat, jdeme na to?" zeptala se nová mluvčí. Shromáždění jí sborově odpovědělo "Jdeme" a demonstrace byla ukončena, čemuž patrně napomohla nejen přicházející bouřka, ale i plánovaný večerní koncert v jednom pražském klubu. Účastníci pak pomalu začali prostranství, které bylo pražským magistrátem určeno za jakýsi pražský Hyde Park, opouštět.

"Akce proběhla naprosto v pořádku, zcela v právních regulích," jednohlasně uvedli dozorující magistrátní úředníci Václav Bíňovec a Pavel Štefaňák za přikyvování velitele přítomných policistů.

Nejstarší pražský squat Milada v Tróji byl vyklizen v úterý bezpečnostní agenturou za dohledu policejních jednotek. Nelegální obyvatelé v něm žili dvanáct let.