Drama Potlesk je dánským zástupcem v letošní hlavní soutěži. Paprika Steenová v něm ztvárnila ženu se závislostí na alkoholu. Natáčení bylo podle jejích slov velice náročné, protože obsahovalo emocionálně vypjaté scény: "Část té role jsem já sama, když mám špatný den. Celý ten stres okolo a občas mám chuť dát někomu facku," přiznala Steenová a dodala: "Nejsem známá jako příjemný člověk."

Do Karlových Varů dorazil také režisér Martin Pieter Zandvliet, pro kterého představuje Potlesk jeho celovečerní hraný debut. "Je to film o zradě," charakterizoval svůj snímek režisér, který se stručně vyjádřil také ke svým dalším filmovým plánům: "Téma mého dalšího filmu bude zřejmě stejné, ale jinak pojaté. Bude to odlišný příběh s jinými postavami."

Paprika Steenová, která v Karlových Varech před pěti lety uvedla svůj režisérský debut Nechte maličkých, si ve filmu zahrála se svým synem Ottem. "On nedostal tu roli automaticky, protože je Papriky syn. Byl na castingu a skutečně si tu roli zasloužil," řekl Zandvliet. Steenová uvedla, že její syn má přirozený herecký talent a natáčení pro něj představovalo skvělý zážitek. Herečka dále prohlásila, že v Dánsku existuje speciální způsob práce s herci. "Vypadá to, že improvizujeme, ale neimprovizujeme. Máme pečlivě připravený scénář. Když improvizujeme, tak přesně víme, co jako herci máme dělat a kam směřujeme. Je to kontrolovaná improvizace," sdělila novinářům Steenová a dodala: "Pracujeme hodně s intuicí."