Mezi 37 vypátranými osobami byly čtyři ženy ve věku od 15 do 32 let, muži pak ve věku od 15 let do 59 let. Devět zatčených bylo dodáno do výkonu trestu, na třináct obviněných či obžalovaných vydaly soudy příkazy k zatčení. Na další zadržené osoby vydaly předchozí souhlas k zadržení státní zastupitelství.

„Evropský zatýkací rozkaz vydalo v červnu 2009 rakouské obvodní státní zastupitelství na 30letého ostravského taxikáře, který je podezřelý, že jako se jako spolupachatel účastnil loupeže v jedné z bank ve Vídni v dubnu letošního roku,“ uvedla Holčáková, podle které měl muž přivézt a odvézt další dva spolupachatele z místa činu. Při loupeži měli pachatele užít plynové zbraně a odcizit 21 000 euro. „Muž byl zatčen v taxíku po příjezdu na stanoviště v Ostravě-Porubě. Za loupež s přitěžujícími okolnostmi hrozí pachateli v Rakousku trest odnětí svobody až na patnáct let," sdělila Mediafaxu Holčáková.

Ostravští kriminalisté se zaměřili i na detailní kontrolu zastaváren a bazarů.

"Policisté spolupracovali s pracovníky Živnostenského úřadu i České obchodní inspekce, kontrole bylo totiž podrobeno například i dodržování právních norem na ochranu spotřebitele. Cílem akce byla kontrola, zda dochází k vykupování věcí bez zjištění totožnosti osoby, jež věc zastavila, a zda probíhá nákup věcí odcizených. Policisté, specializující se na pátrání po věcech, zkontrolovali 18 zastaváren, 770 věcí, z nichž sedm bylo kradených," dodala policejní mluvčí.