Po představení programu říjnových voleb, nyní strana rozhodne o kandidátech. "Díky Zubové mladí voliči pochopí, že nejsme nepřátelští k lidem," doplnil Jandák.

Stínový ministr kultury dále zmínil, že se neobává, že by Zubová nějak ohrozila stranu. Pád vlády nedává za vinu jí, ale bývalému premiérovi Mirku Topolánkovi (ODS) a bývalému předsedovi Strany zelených Martinu Bursíkovi (SZ), který Zubovou ze strany vyhodil. "Lidé se stále vrací a u nás existuje velmi silná platforma zelených," doplnil Jandák.

Pro lídra kandidátky Středočeského kraje a stínového ministra obchodu a průmyslu Miloše Urbana má kandidatura Zubové dvě roviny. "Mojí mateřskou organizací byla Kutná Hora, kde kdysi byla Zubová členkou sociální demokracie a chápu, že to tam vyvolává velmi silné emoce," řekl Urban a dále uvedl, že podle jeho názoru na druhé straně došlo aspoň ke zčeření hladiny v Praze.

"Určitě zazní i mnoho kritických hlasů členů ústředního výboru a já si počkám na výsledek," podotkl Urban.

Předseda strany Jiří Paroubek uvedl, že je zcela logické vzhledem k tomu, že byla Zubová vyloučena ze Strany zelených, že její kroky pokračují k dalšímu politickému vývoji.
„Nominací paní Zubové chceme ukázat otevřenost sociální demokracii, především její otevřenost ekologické politice,“ uvedl Paroubek. Podle jeho slov to všichni sociální demokraté chápou jako posílení ekologické platformy v ČSSSD.

Dále také Paroubek popřel, že existovalo přímé spojení mezi ČSSD a sponzorem Zubové, podnikatelem Jaromírem Soukupem. "Soukupova PR agentura s námi spolupracuje na základě smlouvy, využíváme jeho služeb, jako jiní," doplnil Paroubek.

Místopředseda strany Bohuslav Sobotka není z nominace Zubové nadšený. „Domnívám se, že sociální demokracie nemá zapotřebí spojovat se s neúspěšnými politickými subjekty,“ pravil Sobotka.

Bývalá poslankyně byla navržena na kandidátku strany předsedou pražských sociálních demokratů Petrem Hulinským. "Poslední dobou se objevovaly nepravé informace o Petru Iblovi. Přestože tyto informace nebyly pravdivé, tak na žádost předsednictva krajského výboru ČSSD pan Ibl rezignoval. Na jeho místo jsem navrhl předsedkyni DSZ Olgu Zubovou, kterou předsednictvo schválilo," vysvětlil v pátek Hulinský.