První ročník proběhl v létě 2006, o rok později už byla účast dvojnásobná a projekt byl rozšířen o podzimní modul. Účast dětí každý rok stoupá. "Pamatuju si, že v nultém ročníku to byla zkouška, chtěli jsme znát ohlas, jaký ta škola bude mít. Každý rok se nám hlásí více dětí, kteří si to užívají. To mě opravdu těší," řekl při sobotním setkání s novináři Petr Čech.

Fotbalisté a fotbalistky ve věku od 6 do 15 let různých výkonnostních úrovní s brankářským nebo hráčským zaměřením intenzívně trénují po dobu jednoho týdne pod vedením profesionálů z pražské Sparty. Na každý ze dvou sedmidenních turnusů přijede na osmdesát dětí nejen z České republiky ale také ze Slovenska, Německa, Anglie či USA. "Někteří už tady byli několikrát, dělají si testy a mohou sledovat, jestli se za tu dobu nějak zlepšili. Spousta dětí si vede dál takový notýsek, kde si zapisují a zjišťují, jaký udělali pokrok. Dostanou tady spoustu rad, které si pak odnesou do dalšího života," prozradil český gólman.

Denně jsou na programu tři tréninkové jednotky. Jejich náplň je konzultována s Petrem Čechem a dopředu pečlivě naplánována. Letos se několika tréninků dokonce osobně zúčastní i Christophe Lollichon, brankářský trenér z anglické Chelsea FC. "Program je hodně podobný těm z předešlých let, ale tréninky nejsou stejné, připravují se různé modifikace. Jde o to, aby tréninky byly pro děti co nejužitečnější, různě se to mění i podle trenérů, kteří se podílejí na přípravě," uvedl sedmadvacetiletý Čech.

První týden je určen starším a pokročilejším dětem, zatímco druhého se účastní vesměs mladší a začínající hráči. Škola není limitována na žádný fotbalový post. "Pojmeme to jako letní tábor, aby si to všichni užili. Když jsem byl malý, jezdit na tábory mě nebavilo, a proto jsme chtěli, aby děti mohli volit i jinou možnost. Někteří z nich nikdy nebudou hrát na profesionální úrovni a my jsme tuhle školu nechtěli uzavřít pouze pro určitou skupinu. Pro brankáře by to bylo limitované i postem, ale my především chceme, aby děti měli lepší pohled na to, jak profesionální fotbal funguje," prohlásil Čech.

Petr Čecha přítomnost Christopha Lollichona uvítal. "Sám projel spoustu brankářských kempů a rád přijal pozvání. Vyšlo mu to časově, do poslední chvíle jsme totiž nevěděli, jestli přijede. Je to dobré také pro něj jako trenéra, může vidět jiný styl. On sám se zajímá, jak se pracuje v Anglii, Česku, nebo třeba ve Francii," upozornil.

Čech také nevyloučil, že v budoucnosti by rád napomáhal mladým a talentovaným fotbalistům. "Určitě bych to rád jednou dělal - rád pracuji s dětmi, mám také určitou trpělivost. Myslím, že trénovat děti by mě bavilo," uzavřel.