Brankář Chelsea a jedna z největších osobností českého národního týmu dobře ví, co se nyní kolem reprezentace děje. "Pečlivě to sleduji, protože se mě to týká. Nepřekvapilo mě, že pan Jarolím nabídku trénovat národní tým odmítl. Je to náročná práce, která vyžaduje čas a pro něj by to asi byla moc velká porce. Třeba pan Hiddink by nikdy nevzal práci v Chelsea, kdyby ruský tým měl více jak jeden zápas za pět měsíců. Je to časově náročné a jen těžko by to stíhal," prohlásil Čech.

V českém tisku se v sobotu objevilo, že u národního mužstva by se znovu mohl objevit zkušený Karel Brückner. Ten by prý nejraději pomáhal národnímu týmu v roli poradce. "Pan Brückner patří mezi největší odborníky v českém fotbale, zná národní tým i kluky. Je to člověk, který žije fotbalem a má tomu co nabídnout. Je ale otázkou, v jaké roli by u národního mužstva působil," uvedl český gólman.

Sedmadvacetiletý brankář by byl rád, kdyby český národní tým vedl někdo, kdo bude moct uplatnit koncepční práci. "Bylo by dobré, kdyby národní tým měl určitou stabilitu, důležitý bude koncepční výběr nového kouče. Musí to být trenér, který zase vydrží třeba na dva nebo tři kvalifikační cykly. Čas utíká rychle a možností ubývá, tato otázka trenéra je pro všechny velmi důležitá," řekl.

Není vyloučeno, že na lavičku české reprezentace usedne nově zvolený předseda Českomoravského fotbalového svazu (ČMFS) Ivan Hašek. "Jestli se pan Hašek rozhodne to udělat, určitě by byl pro spoustu lidí kandidátem číslo jedna. Má dostatek kvalifikace i zkušeností nasbíraných v Evropě nebo arabských zemích. Je to trenér, který má velké uznání," myslí si Čech.

Český gólman bude mít v Chelsea nového kolegu - z Middlesbrough přišel gólman Ross Turnbull, někdejší brankář anglických juniorských reprezentací. "O brankáři Turnbullovi jsme věděli dlouho, jeho příchod byl předem domluvený. Těšíme se na další spolupráci, gólmanská skupina měla v Chelsea vždycky dobrou atmosféru," podotkl Čech.

Sedmadvacetiletá jednička londýnského celku se během letní přípravy na novou sezonu potká také s novým trenérem. Chelsea totiž povede Ital Carlo Ancelotti, jehož velkou nevýhodou je slabá angličtina. "Ve fotbale se mluví vždycky jedním jazykem - fotbalovým. Platí to, když přijdou noví hráči, nebo také trenéři. Myslím, že se nějak domluvíme. To, že neumí dobře anglicky, nevidím jako jeho velký handicap," zakončil Čech.