"Na akci, při které byl k dispozici vrtulník i nový rychlý Passat, se podílelo třicet policistů," vypočetla Johnová. Na pokutách muži zákona vybrali bezmála 80 tisíc korun, jedna z nejvyšších byla za neplatnou dálniční známku. "Tento řidič zaplatil pět tisíc korun," podotkla mluvčí.

Vysokou pokutu dostal v průběhu odpoledne ale i obyčejný chodec. "Muži, který šel pěšky po dálnici od Svaté Hory do Mníšku udělili za přestupek policisté dvoutisícovou pokutu," poznamenala policejní mluvčí.

Dopravně bezpečnostní akce byla zaměřena především na dodržování pravidel silničního provozu, předjíždění, používání mobilního telefonu za jízdy a pochopitelně na možné překračování povolené rychlosti. "V pátek jsme jako nejvyšší rychlost naměřili řidiči motocyklu Honda, bylo to 197 kilometrů za hodinu," uvedla Johnová. K dopadení za rychlou jízdu pomohla posádka policejního passatu v dálniční úpravě, stejně jako další policista na upraveném služebním motocyklu Yamaha.

V kontrolách policistů uvízli i dva řidiči bez řidičského oprávnění. "Jedna žena nesměla řídit vůbec, a další pán doklad pouze u sebe neměl," upozornila mluvčí

Celé akci, která trvala téměř osm hodin, byl přítomen i úředník Městského úřadu v Příbrami. "V případě nutnosti tak mohl ve zkráceném řízení odebrat případnému provinilci řidičský průkaz," vysvětlila na závěr policejní mluvčí.