Jak agentuře Mediafax sdělila krajská policejní mluvčí Anna Drdová, policisté zkontrolovali celkem 145 vozidel. „Celkem 17 policistů, kteří byli do akce nasazeni, zjistili 13 přestupků. Ve dvou případech odhalili řidiče, kteří požili alkohol před jízdou,“ uvedla mluvčí.

Čtyři řidiči překročili nejvyšší povolenou rychlost a dva nepoužili při jízdě bezpečnostní pásy. Bez řidičského oprávnění řídili vozidlo dva mladí muži. U tří vozidel, z celkového počtu kontrolovaných, byl zjištěn naprosto nevyhovující technický stav.

O začátku letošního roku odhalili českobudějovičtí policisté při kontrolách 243 osob, které řídily vozidlo pod vlivem alkoholu a jiných návykových látek. „Z celkového počtu 526 dopravních nehod, ke kterým došlo v tomto období na Českobudějovicku, byla u 58 příčina alkohol,“ dodala Drdová.

Dopravně bezpečností akce budou na jihočeských silnicích pokračovat celý víkend, včetně pondělí, kdy je Státní svátek. Policisté se zaměří nejen na alkohol, rychlou jízdu, bezpečnostní pásy, ale rovněž i na zákazy, které začaly nově platit pro kamiony.