Pražané dokázali hrát s účastníkem posledních dvou ročníků Ligy mistrů v prvních pětačtyřiceti minutách vyrovnanou partii, Steaua se prosadila až po přestávce. Za Bohemians nastoupila i nová posila, útočník Luděk Zelenka. Další utkání sehrají Pražané v neděli. Jejich soupeřem bude slovinský tým FK Nafta Lendava.

"Sehráli jsme především v prvním poločase velmi dobré utkání, první gólovka přišla z naší strany, Štohanzlovu přihrávku ale nevyužil Kotyza. Dostávali jsme se častěji do koncovky než soupeř a působili jsme aktivnějším dojmem. Druhý poločas už byl v režii soupeře, dostali jsme se pod trvalý tlak, ze kterého vyústily obě branky. Soupeř nás kombinační hrou rozebral a zaslouženě zvítězil," prohlásil po zápase pro oficiální internetové stránky Bohemians 1905 trenér Pavel Hoftych.

"Narazili jsme na velmi kvalitní tým, s jakým jsme se ve druhé lize nemohli potkat, a s takovou kvalitou se možná nepotkáme ani v lize. Myslím, že nám to všem přineslo ponaučení a odkrylo některé naše slabiny. Ale dokázali jsme se soupeřem hrát v některých fázích vyrovnanou partii a na dnes nabytých poznatcích se dá stavět do budoucna," doplnil Hoftych.

Přípravný zápas:

Bohemians 1905 - Steaua Bukurešť 0:2 (0:0)
Branky: 58. Szekely, 72. Toja.

Sestavy:
Bohemians 1905: Sňozík - Růžička, Cseh, Lukáš, Rychlík - Kotyza (63. Bartek), Jindřišek, Šisler (58. Róth), Štohanzl (80. Jungr) - Hartig (46. Nešpor), Zelenka.
Steaua Bukurešť: Zapata - Golanski, Baciu, Rada, Filip - Nicolita, Bicfalvi (46. Toja), Ionescu, Ochirosii (46. Szekely) - Rusu, Stancu.