STŘÍBRO - "Důvod vyhlášené pohotovosti je neochota zaměstnavatele dát lidem, kterým oznámil, že firmu uzavřou, vyšší odstupné," řekl Středula. Firma tak propustí všech 790 zaměstnanců a podle šéfa odborového svazu jim vedení společnosti nabídlo pouze půl výplaty nad zákonem dané minimálním odstupné.

"Odborová organizace se teď připravuje na možné vyhlášení stávky," řekl Středula s tím, že o vyhlášení stávky se bude rozhodovat na jednání odborářů v pondělí ve 13. hodin.

Konec výroby firma plánuje na konec září tohoto roku. Právě k tomuto datu by měla firmu opustit naprostá většina zaměstnanců. Zbývajících několik pak bude propuštěno do konce roku. "Výroba se má částečně stěhovat do Rumunska, kde asi 40 zaměstnanců AFL pomáhalo zaučovat místní zaměstnance v tom, co mají dělat," řekl již dříve Mediafaxu Středula.

AFL se zabývá výrobou kabelových svazků a mimo jiné je i dodavatelem mladoboleslavské automobilky Škoda Auto.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil investiční společnosti Platinum Equity převzít AFL i se všemi jejími zaměstnanci v polovině června. Mluvčí firmy navíc již dříve uvedl, že pokud Platinum Equity AFL získá, bude výroba pokračovat v nezměněném rozsahu a bez propouštění.

Firma hromadně propouštěla už na konci loňského roku, kdy výpověď dostalo 662 zaměstnanců. V souvislosti s přesunem části výroby do Rumunska dostalo už před tím v létě výpověď dalších 850 zaměstnanců.