"Průtrž mračen, která se oblastí přehnala, sice vytvořila několik velkých louží, ale kromě vyplaveného tiskového střediska větší problémy nenadělala. Úpravy programu zřejmě nebudou," řekl Hlinka. Jasnou hvězdou předehry k samotnému festivalu, který proběhne od soboty do pondělí, tedy Večírku pro nedočkavé, je fenomenální jazzový trumpetista Laco Deczi. Dále na dvou scénách vystoupí zpěvačka Jana Lota a skupiny K2, Prohrála v kartách, Žlutý pes, The Chancers, Obří broskev, Medvěd 009 a Milan Schelinger se svým bandem.

Letošní Rock For People, na kterém se na sedmi scénách představí přes 130 tuzemských i zahraničních interpretů, je plný novinek a neobvyklých doprovodných akcí. První z nich je spanilá cyklojízda. Ta odstartovala už v 10 hodin v Praze na Černém mostě. Po přespání v Kolíně dorazí její účastníci do samotného centra dění v sobotu mezi 14. a 15. hodinou. "Po cestě je navíc čeká setkání s Divokým Billem v jeho vlastní hospodě, prohlídka starého areálu v Českém Brodě, pokec se starostou, mejdan v Kolíně a další zajímavé okamžiky," uvedl Michal Thomes z pořadatelské agentury Ameba.

K dispozici bude návštěvníkům dvoupatrový stan, kde si bude možné vychutnat hudební dění v pohodlí a se skvělým výhledem. Hned první festivalový den, 4. července, uvede kapela Kašpárek v rohlíku nový kabaret naboso. Pásmo s podtitulem „Taky si se narodil boss“ představí krátký návrat bossů hudebního světa do dětství v originálních výstupech. Budou možná k vidění hvězdy, které své vlastní boty vyzují a dají všanc aukci. Bosy pak během dvou až 10 minut zhmotní na pódiu nejsilnější dětské vzpomínky. Mezi oslovenými jsou kapely jako The Prostitutes, Chinaski, Mňága a Žďorp, Wohnout, Plexis, Michal Hrůza, Meki Žbirka, Už jsme doma, Visací zámek, Márdi a podle představitelů Kašpárka „botky možná sundají i zmrzlé opičky z Arctic Monkeys“.

Loni, kdy akci navštívilo kolem 25 tisíc lidí, na několika pódiích na festivalu vystoupilo na 150 domácích a zahraničních kapel a hudebních projektů, mezi nimi například známá americká neopunková kapela The Offspring.