„Tuto pomoc se podařilo nashromáždit od úterka do čtvrtka. A protože v tomto případě je rychlá pomoc zvláště potřebná, tak v pátek nad ránem vyrazilo auto Sboru dobrovolných hasičů Jirkov do obce Hodslavice, v níž záplavová vlna z rozvodněného potoka desítky domů´,“ řekl agentuře Mediafax Mizun.

Do sbírky přispívali jednotliví občané převážně z Jirkova, ale připojil se například i manželský pár z Mostu, který se o sbírce dozvěděl z rádia, a také několik firem. Saponáty, košťata, dezinfekční prostředky, gumové rukavice, kbelíky, toaletní papíry i balená voda, vše dohromady vážilo přibližně půl tuny, naložili již ve čtvrtek členové Sboru dobrovolných hasičů Jirkov do přívěsného vozíku a v pátek ve čtyři hodiny ráno se vydali do Hodslavic.

Do obce hasiči dorazili dopoledne. „Je to tu hrozné, chytlo je to docela dost,“ hlásil situaci v obci Martin Joucha, jeden z jirkovských hasičů, kteří pomoc na severní Moravu vezli. „Mluvili jsme se starostou. Vypadá to, že jsou z toho nejhoršího venku, ale za to, co jsme jim přivezli, byli rádi. Obec je podle Jouchy v situaci, kdy vítá každou pomoc.

Sbírka na pomoc obětem povodní, která v minulých dnech proběhla v Jirkově, vyvolala překvapivý ohlas mezi zdejšími seniory. Ti mezi sebou ve dvou zařízeních vybrali 13 tisíc korun, za které nechali nakoupit čistící a dezinfekční prostředky a přidali je k veřejné sbírce v supermarketu Tesco.