Policisté se tentokrát zaměří zejména na kontrolu zákazu jízdy v zákoně vyjmenovaných vozidel, která mají omezenou jízdu v neděli a ostatní dny pracovního klidu na dálnici a silnicích I. třídy.

„Od 1. července do 31. srpna platí toto omezení i v pátek a sobotu a to především pro kamiony. Plánovaná bezpečnostní akce má převážně preventivní charakter, protože jejím hlavním cílem je snížení dopravní nehodovosti právě v důsledku nerespektování omezení jízdy,“ uvedla Drdová.

Řidiči by zároveň měli jezdit opatrně. Dá se očekávat zvýšený výskyt aut v souvislosti s prodlouženým víkendem a konáním různých kulturních a společenských akcí. Jednou z nich bude závod dračích lodí v Purkarci na Českobudějovicku, kde policisté varují řidiče, aby jezdili do této obce, kam vede úzká komunikace, opatrně.

Podobná situace se dá očekávat i v Hošticích u Volyně na Strakonicku, kde bude třídenní program Rajčatobraní, lidové veselice a vše spojené s 25. výročí od uvedení kultovních komedií Zdeňka Trošky do kin. Dá se zde očekávat až několik tisíc lidí.

Na všech místech budou zvýšené policejní hlídky, které se budou zaměřovat jak na způsob jízdy, doklady, bezpečnostní pásy, tak také na alkohol u řidičů a technický stav vozidel.