Případ je kuriózní v tom, že starší ze zlodějů se před policisty skrýval více jak hodinu na stromě. Když už se neudržel, seskočil a byl zadržen.

Zloději se v nočních hodinách násilím vloupali do objektu benzínky, odkud odcizili mobilní telefon a cigarety. Lup ukryli poblíž v lesním porostu. Když si chtěli dojít pro auto, které nedaleko zaparkovali, aby s kořistí ujeli, dostavila se náhle a nečekaně na místo hlídka Policie ČR. Mladíci se zalekli a vzali nohy na ramena.

Policisté zjistili, že došlo k vloupání do objektu a prozkoumali terén v okolí. Nejdříve na útěku zadrželi mladšího z dvojice. Starší doběhl do lesního porostu a tam vylezl na strom. Na stromě však vydržel pouze něco přes hodinu. Když se neudržel, seskočil dolů na zem. Policisté jej záhy zadrželi. Lup se našel v lese. Poškozením objektu vznikla jeho majiteli škoda ve výši 30 tisíc korun, další škoda za 22 tisíc korun byla na odcizených věcech. Trestní stíhání obviněných je vedeno na svobodě. Oba lapkové už byli za podobné jednání souzeni.