ODS tak odmítla, že by prostřednictvím slev na letní festivaly lákala do řad Modrého týmu, skupiny dobrovolníků "podporující ODS ve volebních kampaních", nové členy či dokonce propagovala sama sebe před volbami.

Nabídka levnější vstupenky je určena stávajícím členům Modrého týmu. Podmínkou je navíc předchozí rezervace vstupenky a předložení členské karty Modrého týmu.

"Chceme tak poděkovat za práci dobrovolníkům, kteří nám pomáhali před evropskými volbami a také těm, kteří se vydali v tomto týdnu pomáhat do oblastí postižených povodněmi. Zároveň jsme tím také chtěli členy Modrého týmu motivovat k dalším aktivitám. Rozhodně se nejednalo o náborovou akci," vysvětlil místopředseda ODS David Vodrážka.

Média informovala v týdnu, že chce ODS nalákat mladé voliče do svého Modrého týmu na hudebních festivalech, kam se dostanou s pomocí stranické slevy. Organizátory však nabídka slevy nijak nenadchla. Internetové stránky Modrého týmu slibují slevu 300 korun na festivaly Rock for People, České Hrady, Sázava Fest, Benátská noc a také na Noc plnou hvězd.

ODS zakoupila vstupenky za plnou cenu a se slevou je bude prodávat na místě členům Modrého týmu.