Svatý otec přijede do ČR 26. září a jak už bylo avizováno předem, zastaví se v Praze, Brně a Staré Boleslavi. „Benedikt XIV. přiletí v půl dvanácté na ruzyňské letiště, kde proběhne uvítací ceremoniál. Pak na vlastní žádost pojede do kostela Panny Marie Vítězné, aby si prohlédl Pražské Jezulátko,“ upřesnil začátek programu papeže Vlk. Pak přijde na řadu zdvořilostní návštěva u prezidenta Václava Klause na Pražském hradě a následně setkání s představiteli politického a společenského života.

V neděli odletí papež do Brna, kde bude od 10 hodin na tuřanském letišti sloužit mši svatou. „Areál bude připraven pro 100-150 tisíc lidí. Podle našeho odhadu by jich mohlo přijet asi 120 tisíc,“ doplnil brněnský biskup Vojtěch Cikrle. Návštěvníci mají možnosti přijít na letiště už ve čtyři hodiny ráno, samotný program začne v půl sedmé. Svatý otec po mši odletí z Brna asi ve 12:45 zpět do Prahy. V hlavním městě ho čeká setkání s Ekumenickou radou církví v ČR a akademiky.

Den státního svátku 28. září je v papežově programu vyhrazen pro Starou Boleslav a návštěvu baziliky sv. Václava. Kromě toho se zúčastní i mše svaté při příležitosti Národní svatováclavské pouti. Pak se opět vydá do Prahy, kde poobědvá s biskupy, rozloučí se s Apoštolskou nunciaturou a v 17.45 odletí do Říma.

Benedikt XVI. navštíví Českou republiku jako druhý papež v historii. Jeho předchůdce Jan Pavel II. zavítal do ČR v letech 1990, 1995 a 1997.