Pětadvacetiletý gólman, který používá starý typ masky, začal uplynulou sezonu v Kadani. Jeho kvalitní výkony v černožlutém dresu však neušly pozornosti vedení Chomutova a v rámci partnerské spolupráce mezi městy nastoupil Hanuljak v chomutovském dresu během play-off. Bravurními výkony tehdy držel Severočechy nad vodou v semifinálové sérii proti houževnaté Kometě Brno.

Nový chomutovský trenér Radim Rulík si pracovitého gólmana vybral na post jedničky týmu pro nadcházející sezonu. "Svými výkony v Kadani a zejména vstupem do chomutovského dresu si Miroslav Hanujlak výrazným způsobem řekl o angažmá v našem týmu. Pan Rulík si právě jeho vybral jako jedničku, se kterou mužstvo vstoupí do nové sezony," řekl pro oficiální internetové stránky Chomutova marketingový manažer a tiskový mluvčí Severočechů David Dinda.

Vedení Chomutova má připravenou i variantu, pokud by se Hanuljakovi mezi třemi tyčemi nedařilo. "Je potřeba vidět situaci v kontextu celého 3K. Do Kadaně jsme přivedli dva velice slušné a zkušené brankáře Hronka a Jarinu, kteří se v případě potřeby mohou kdykoliv přesunout do Chomutova. Oba gólmani zahájí sezonu v Kadani, nicméně stejně jako většina dalších kadaňských hráčů mají dveře do Chomutova otevřeny. Záleží pouze na jejich výkonech a aktuální situaci v obou klubech," sdělil Dinda.