Stíhaný muž si podle policie nejprve od ženy vypůjčil celkovou částku ve výši 370 tisíc korun, pod záminkou vzájemné spolupráce a budování rekreačního zázemí. Slíbil jí, že vypůjčené finanční prostředky vrátí do několika měsíců. Odmítl však podepsat smlouvu o půjčce. Po vzájemné dohodě, při převzetí finančních prostředků vlastnoručně vystavil dvě směnky.

„Do současné doby vypůjčené finanční prostředky nevrátil a navíc směnky vystavil tak, že jsou údaje na nich nepostačující, a tak jsou pro formální nedostatky nevymahatelné. Tudíž byly i v době jejich vystavení zcela bezcenné pro civilní soudní spor,“ uvedla v pátek pro agenturu Mediafax mluvčí krajské policie Jana Kameníková.

Muž však ženu uvedl v omyl za čas znovu, když po předchozím ujednání v souvislosti se zprostředkováním ubytování pro klienty společnosti z Prahy, objednal ubytování pro 61 klientů. Následně vystavenou fakturu na částku téměř 30 tisíc korun neuhradil, ačkoliv od společnosti za pořádanou akci dostal zaplaceno přes 350 tisíc korun. Peníze si ponechal pro vlastní potřebu.

Muž je nyní stíhán na svobodě a za jeho činy mu hrozí až osm let vězení.