Podle mluvčího ostravské policie Petra Svobody se Halenčák zachoval chladnokrevně a naprosto profesionálně.

"Dozorčím policejního útvaru v Ostravě Vítkovicích byl jako velitel policejní hlídky vyslán do zmíněného bytu, kde údajně hořelo. Na místě se spojil s 25letým oznamovatelem, který mu sdělil, že z bytu pod ním vychází kouř. Dále mu sdělil, že v bytě bydlí 54letý muž. Z bytu se ozýval neustálý štěkot. Po marných pokusech o dorozumění s majitelem bytu vykopl dveře. Vstříc mu vyběhl vyděšený jezevčík. V bytě, který byl hustě zadýmen, ihned vyhledal příčinu požáru. Tou byl hořící obsah hrnce na zapáleném plynovém hořáku. Policista ihned vypnul plyn a hrnec okamžitě uhasil," sdělil mluvčí policie.

V tu chvíli do bytu dorazili i hasiči. Společně pak v obývacím pokoji nalezli spícího, zjevně opilého majitele bytu. Policistovi se po několika pokusech muže podařilo vzbudit. Nezodpovědný muž naštěstí nejevil žádné známky poškození zdraví a ani sám nežádal lékařské ošetření. Hned poté se obyvatelům bytu a zasahujícím složkám za vzniklé potíže omluvil a začal uklízet.

"Policista svým nekompromisním zákrokem téměř jistě zabránil hrozícímu neštěstí a o mnoho větším škodlivým následkům," uvedl agentuře Svoboda.