V polovině června se objevily spekulace o tom, že sklářský koncern AGC Flat Glass Europe má v úmyslu prodat FK Teplice. Společnost AGC, která vlastní většinu akcií severočeského fotbalového klubu, ale takové úmysly nemá.

Ohrožení spojení mezi AGC a teplickým klubem nastalo poté, co sklářskou společnost opustil šéf české divize Štěpán Popovič, který odešel do důchodu. Popovič byl současně i předsedou představenstva severočeského klubu a také velkým fanouškem fotbalu. Klub i díky němu získával od roku 1995 od firmy opětovnou finanční podporu. Teplické sklárny totiž sponzorovaly fotbalové mužstvo již dříve, od šedesátých let až do roku 1991.

Na Popovičovo místo nastoupil Pavel Šedlbauer, viceprezident AGC Flat Glass Europe, nový předseda představenstvava AGC Flat Glass Czech. Ten ihned veškeré spekulace o prodeji popřel. "Prodej klubu není žádná firemní priorita. Naopak. Máme velmi dobrou finanční situaci a chod klubu je zajištěn," uvedl Šedlbauer v prohlášení na webových stránkách týmu, které dostala agentura Mediafax k dispozici. "Spekulace médií o prodeji klubu do Ruska či arabským investorům byla nehoráznost, lež," dodal nový šéf teplického fotbalu.

V klubu FK Teplice došlo pouze k výměně předsedy představenstva klubu. Dalšími členy představenstva zůstávají Jaroslav Přerost a Pavel Čada. Chod klubu prý neovlivní ani to, že také společnost AGC se dostala do problémů v souvislosti s celosvětovou finanční krizí. "Třebaže nás zasáhla ekonomická krize jako všechny, fotbalový klub je zajištěn. Stabilita je naší prioritou. O partnerství či případném prodeji bychom byli ochotni uvažovat pouze v případě, že by došlo k finančnímu posílení klubu. Rozhodující by byla jeho další perspektiva, rozhodně ne cena," prohlásil Šedlbauer.

Teplický klub tak považuje celou věc za vyřešenou. "V této chvíli je rozhodující, že firma AGC u nás zůstává. Prakticky platí to, co jsem vaší agentuře říkal už před několika týdny. Tedy, že o žádném prodeji klubu nevím. Této podpory firmy AGC si velmi vážíme, jelikož další podpora ze strany města nebo kraje je velmi mizivá," řekl Mediafaxu teplický ředitel František Hrdlička. "Na druhou stranu žijeme v tržním hospodářství a pokud by přišla nějaká velmi atraktivní nabídka, možná by firma AGC byla ochotná klub prodat. Ale to jsou normální věci, které se dějí v podnikání. Nemyslím, že něco takového by mělo být aktuální," dodal.

I hlavní cíle FK Teplice do dalších let zůstávají nezměněny. Klub chce sázet na mladé a perspektivní hráče, hrát atraktivní fotbal a nalákat do ochozů stadionu Na Stínadlech více diváků. "Chceme dosáhnout co nejlepších výsledků a hrát fotbal, který lidi přitáhne. Já jsem čtyři a půl roku v Bruselu, a ještě ani jednou jsem se tam nedostal na fotbal, protože je tam vyprodáno. A to Anderlecht nehraje lepší fotbal než FK Teplice. Byl bych rád, kdyby lidi jen nekritizovali, ale přišli kluky i povzbudit. Jde o sport, o druh zábavy, ne o holý boj o život," dodal nový předseda představenstva severočeského klubu Pavel Šedlbauer.

Společnost AGC Flat Glass Europe, která vlastní většinu akcií v FK Teplice, vyrábí a zpracovává ploché sklo pro stavebnictví (vnější fasády a dekoraci interiérů) a pro specializovaná průmyslová odvětví. Je evropskou pobočkou skupiny AGC (Asahi Glass Company) Flat Glass, největšího výrobce plochého skla na světě.