Boží zásah (Kanada)
Režie: Jennifer Baichwalová
Snímek Boží zásah spojuje sedm příběhů z celého světa, na jejichž počátku stojí úder blesku. K tomuto přírodnímu úkazu se vyjadřuje spisovatel Paul Auster i kubánští vyznavači kultu boha blesků Shanga.

Anas: indický film (Španělsko)
Režie: Enric Miró
Hlavním hrdinou španělského dokumentu je Palestinec Anas, který dosud vedl poklidný život nadějného sportovce a uvaděče v kině. Šokující zážitek však zcela změnil jeho pohled na svět.

Anders & Harri (Švédsko)
Režie: Asa Blanck, Johan Palmgren
Švédská autorská dvojice vypráví o přátelích Andersi a Harrim, kteří v městečku Geta vzpomínají na tragické železniční neštěstí z roku 1918. Návštěva pamětního místa je inspiruje k napsání písně.

Deník mafiána (Itálie)
Režie: Davide Barletti, Edoardo Cicchetti, Lorenzo Conte
Italský dokumentární snímek zachycuje život Antonia Perroneho, který se stal zakládajícím členem italské zločinecké organizace. V současné době si ve vězení odpykává 49 letý trest.

Než to začne bolet (Polsko)
Režie: Marcin Koszalka
Jedná se o portrét třiapadesátiletého psychiatra, který stále žije v jednom domě se svou majetnickou matkou, která jej cíleně připravuje o veškeré známosti.

Noční přednášky (Austrálie)
Režie: Adrian Francis
Australský dokument Noční přednášky poodhaluje osud bulharské emigrantky. Ta v novém působišti pracuje jako uklízečka a vzpomíná na svou minulost, která kontrastuje s její současnou situací.

Ti, co zůstávají (Mexiko)
Režie: Juan Carlos Rulfo, Carlos Hagerman
Film zachycuje opuštěnou mexickou vesnici, jejíž obyvatelé dali před rodinným životem přednost pracovní nabídce ve Spojených státech amerických. V osadě tak zůstaly převážně ženy a děti, které vyrůstají bez otců.

Muezzin (Rakousko)
Režie: Sebastian Brameshuber
Rakouský soutěžní snímek pojednává o soutěži tureckých muezzinů, kteří pětkrát denně svolávají muslimské věřící k modlitbám. Režisér Brameshuber zkoumá možnosti individuality v rámci islámské kultury.

Osadné (Slovensko, Česká republika)
Režie: Marko Škop
Dokumentarista Marko Škop ve svém filmu zachycuje cestu pravoslavného kněze, starosty a rusínského aktivisty, kteří se společně z východoslovenské vesničky Osadné vydávají do bruselského europarlamentu.

Vedle sebe (Dánsko)
Režie: Christian Sonderby Jepsen
Dánský filmař ve svém dokumentu líčí letitý spor mezi dvěma muži, jejichž zahrady spolu sousedí. Jedním z aktérů konfliktu je jeho vlastní otec.

Bzučení hmyzu: zápisky mumie (Švýcarsko)
Režie: Peter Liechti
Filmová rekonstrukce románu japonského spisovatele Masahika Šimada zachycuje poslední okamžiky muže, který si zvolil smrt vyhladověním.

Kraj šílenství (Francie)
Režie: Luc Moullet
Režisér Luc Moullet se zaměřuje na jihofrancouzský region na úpatí Alp, který je znám nadměrným výskytem psychických poruch a s nimi souvisejících sebevražd.

Thriller v Manille (Velká Británie)
Režie: John Dower
Film rekapituluje klání mezi Muhammadem Alim a Joem Fraizerem o boxerský titul mistra světa v roce 1975. Souboj dokumentují archivní záběry i svědectví přímých účastníků.

Wagah (Německo, Indie, Pákistán)
Režie: Supriyo Sen
Název filmu odkazuje na hraniční přechod mezi Indií a Pákistánem, který se každoročně otevírá, aby spojil obyvatele dvou zemí, které byly do roku 1947 součástí britské kolonie.

Žijeme na veřejnosti (USA)
Režie: Ondi Timoner
Portrét průkopníka internetu Joshe Harrise letos zvítězil na festivalu Sundance.

Starý blázen, který pohnul horou (Čína, Thajsko, Filipíny)
Režie: Joanna Vasquez Arongová
Emocionálně podmanivý snímek přibližuje současnou Čínu skrze specifické postavy, které ohromuji svou odhodlaností. Ve filmu se objevují odkazy na čínské legendy i Maovu Rudou knížku.