Muž vylezl na půdu po žebříku úzkým stropním otvorem a zavřel se tam. Podle dobře informovaných zdrojů se pokusil o sebevraždu oběšením. Posádku rychlé lékařské pomoci z Nového Jičína zavolala po poledni manželka, která ho nalezla poměrně brzy po činu a poskytla manželovi první pomoc.

"Když posádka dorazila na místo, byl pacient v bezvědomí a přímém ohrožení života. Intubací mu záchranáři zajistili dýchací cesty, připojili ho k umělé plicní ventilaci a monitoru srdeční činnosti, aplikovali potřebné léky a zajistili jej krčním límcem. Stropní i vstupní otvor byl velmi úzký, proto se k záchranářům přidali před čtrnáctou hodinou dobrovolní hasiči z Frenštátu pod Radhoštěm. Hasiči sebevraha zafixovali na vyprošťovací rám a z půdních prostor se jim jej nakonec podařilo spustit. Hasiči tak velkou měrou přispěli k úspěchu záchranné akce. Posádka záchranné služby se vrátila na svou základnu až před šestnáctou hodinou, jejich zásah tedy trval celkem tři hodiny," uvedl agentuře mluvčí.

Podle mluvčí novojičínské nemocnice Simony Součkové je muž na anesteziologicko-resuscitačním oddělení v umělém spánku, jeho zdravotní stav je stabilizovaný. Příčinu sebevraždy vyšetřují policisté.