O které peněžní instituce se jedná, mluvčí pražské policie neupřesnil. "Přiznání zadrženého muže musejí kriminalisté nejdříve samozřejmě ověřit, pak se k případu vyjádříme," řekl Mediafaxu Hulan. Škodu, které bankovní domy utrpěly, policie předběžně vyčíslila na víc než milion korun.

Jako první ve středu navštívil lapka v 11:50 banku v ulici Na Kovárně v Praze 10. "Přestože pokladní vyhrožoval zbraní, žádné peníze od ní nedostal a odešel s nepořízenou,“ vylíčil Hulan.

O deset minut později volali na policii pracovníci banky v Praze 3, kam šel muž zkusit své štěstí znovu. "V této lokalitě loupil hned dvakrát,“ uvedl mluvčí. Nejdříve zamířil do banky v Táboritské ulici, poté na Sladkovského náměstí. „Pracovnice v obou peněžních ústavech muži kvůli obavě o svůj život vydaly několik stovek tisíc korun, pachatel jim totiž také vyhrožoval střelnou zbraní," popisoval Hulan.

Přestože se muži podařilo vyloupit tři banky během pár minut, velké štěstí neměl. Za čtvrt hodiny po posledním přepadení jej na Žižkově policie dopadla i se zbraní a s odcizenými penězi. Policejní komisař muže obvinil z celkem osmi loupežných přepadení, kterých se vždy dopustil se šátkem zahalenou tváří a se zbraní v ruce. "V současné době je obviněný v policejní cele a čeká na verdikt soudce, který rozhodne, zda muž poputuje do vazby," dodal Hulan s tím, že za trestný čin ozbrojené loupeže muži hrozí až 12 let za mřížemi.