Muž dívku znásilnil kolem desáté hodiny večer. "Útočník ji nejprve brutálně napadl a poté znásilnil. Z místa odešel neznámým směrem. Otřesená dívka vše oznámila svým rodičům a ti kontaktovali policii," popsal Hulan.

Policisté po násilníkovi začali okamžitě pátrat, ale zatím bezvýsledně. Proto se policie obrací na případné svědky, kteří se v úterý večer pohybovali v blízkosti ulic Imrychova, Seidlova nebo Zárubova. "Jakékoli informace mohou volat na linku 158 nebo vše ohlásit na nejbližší policejní služebně," upozornil Hulan.

Policie znásilnění dává do souvislosti s případem z loňského dubna, kdy se v Baarově ulici opět v Praze 4 stal obdobný případ. "Neznámý pachatel na chodbě domu napadenou dívku osahával. Tehdy násilník svého cíle nedosáhl," vysvětlil Hulan a dodal, že popis je téměř totožný s podobiznou pachatele, který v úterý znásilnil mladistvou.

Podle výpovědi mladistvé je muž 175 centimetrů vysoký, má silnější postavu s mírně vypouklým břichem, je světlé pěti, oholen, má delší černou bradku, hnědé oči a hnědé kudrnaté vlasy v culíku. Nápadné na něm je husté černé spojené obočí a již zhojená jizva pod pravým okem. Na sobě měl černé kalhoty, mikinu s kapucí. Byl zanedbaného zevnějšku a zapáchal. "Mluvil česky bez cizího přízvuku a měl hluboký hlas," ukončil Hulan. Identikit podezřelého je umístěn na webových stránkách pražské policie.