Pátý ročník putovní přehlídky České hrady odstartuje v pátek 10. července na Točníku a další lokality ji uvítají vždy v týdenním odstupu. V areálu historických objektů během dvou dnů vystoupí skupiny Chinaski, Wohnout, Monkey Business, Vypsaná Fixa a Sunshine nebo zpěváci David Koller a Dan Bárta. Kapely Divokej Bill a Čechomor si pro festival České hrady dokonce připravily speciální společný koncert. Bohatou hudební nabídku zpestří Bratři Ebenové, jejichž album Chlebíčky patřilo k nejprodávanějším nahrávkám loňského roku.

Program festivalu České hrady se odehraje na třech scénách, z nichž jedna bude patřit divadelnímu souboru Kašpárek v rohlíku. Pro návštěvníky bude připraven také karneval v maskách. Pořadatelé letos podporují cykloturistiku a v areálu festivalu tak zřídí úschovnu kol a zavazadel.

Vstupenky na festival České hrady vedle přístupu na koncertní vystoupení zahrnují také prohlídku historických památek. Páteční program lze navštívit za 200 korun, sobotní vstupné činí dvojnásobek. Děti do výšky jednoho metru se mohou v doprovodu rodičů festivalu zúčastnit zdarma.