"Situace není tak dramatická, dnes bude jednat grémium i předsednictvo strany a teprve po té, bude možné říci nějaký závěr," uvedl Urban.

Urban upozornil na to, že sociální demokracie rozhodně neztrácí nervy. "Jsme si vědomi poněkud horších předvolebních preferencí, ale jednoznačně budeme usilovně pracovat na vyhrání voleb a sestavení nové vlády," dodal Urban.

Urban podle svých slov s Rathem mluvil minulý týden a nyní počká na stanoviska jednotlivých členů předsednictva. Vyvrátil také, že za současný stav by mohlo velké množství osobností na středočeské kandidátce. "Já ani Rath, ani Richard Dolejš žádné spory a napětí nevnímáme. Chceme spolupracovat a volby vyhrát a já jako lídr kandidátky za to nesu největší zodpovědnost," dodal místopředseda.

Na závěr Urban potvrdil, že bude respektovat výsledky pátečního zasedání předsednictva. "Řeknu ovšem svůj názor," dodal Urban a odmítl komentovat, zda z postu lídra kandidátky v případě setrvání Ratha odejde.
O vyloučení Ratha z kandidátky strany může rozhodnout pouze Výkonný výbor, který zasedne v sobotu.

Někteří členové sociální demokracie tento týden uvedli, že David Rath by neměl být členem kandidátky do voleb do Poslanecké sněmovny, jelikož by mohl straně volby prohrát. Urban v souvislosti s tím prohlásil, že pokud Rath na kandidátce setrvá, z jejího čela odejde. Ratha jeho straničtí kolegové kritizují například za prohlášení, že jeho kraj přestane proplácet zdravotní poplatky v případě prohry voleb. Ostatním hejtmanům se nelíbí to, že Rath mluví pouze za sebe a nekonzultuje s nimi své výroky. Rath byl také kritizován za podporu krajského investičního náměstka oblastních nemocnic Filipa Bušiny, kterého policie viní, že státu způsobili škodu na daních a to ve výši nejméně 300 milionů korun, náměstek nakonec rezignoval sám.