Jarolím dostal nabídku od nově zvoleného předsedy Českomoravského fotbalového svazu (ČMFS) Ivana Haška, se kterým byl dlouho dopředu domluvený. Nakonec ji ale nepřijal. „Říkal jsem si, že to není jednoduché rozhodování. Bylo by to asi poprvé v historii České republiky, co by trenér vedl reprezentaci a klub zároveň. Nechtěl jsem to porušovat,“ uvedl Jarolím.

V některých českých médiích se objevila kritika, že Jarolím by nezvládl sedět na dvou židlích současně. Ovšem podle zkušeného trenéra to jeho závěrečné rozhodování nijak neovlivnilo. „To, co se objevilo v médiích, by mě stejně neovlivnilo. Roli to nehrálo, rozhodnutý jsem byl už den před schůzkou s Ivanem Haškem, bez ohledu na to, co vyšlo,“ prohlásil Jarolím.

„Bylo to mé vnitřní rozhodnutí, v této situaci jsem dospěl k tomu, že se chci na sto deset procent věnovat Slavii. Chci se s ní probojovat do Ligy mistrů, ale samozřejmě vím, že se to nemusí podařit. Všichni jsou přesvědčeni o tom, že bych to dělal stejně, i kdybych vedl reprezentaci. Ale nikomu bych to pak asi nevysvětlil, pokud by to nevyšlo,“ dodal.

Jarolím dobře ví, že práce u reprezentace je zcela odlišná od té na klubové úrovni. „Nevím, jestli to bylo mé nejtěžší rozhodnutí, takhle jsem o tom nepřemýšlel. Nabídka reprezentace je ctí pro každého trenéra, mělo by to být vrcholem kariéry, i když každý na to má jiný názor. Je to odlišná práce než v klubu a určitě to bylo mým snem, stejně tak, jako když jsem reprezentoval jako hráč. Ta doba k tomu ale ještě nedozrála a možná už ani nedozraje, to opravdu nevím. Teď především nechci zklamat fanoušky Slavie,“ zakončil zkušený trenér.