NOVÝ JIČÍN - "Lidé potřebují duchovní posilu, aby mohli jít dál. Mnozí přišli o všechny hmotné statky, které se ale dají zase vybudovat, ale na to bude třeba hodně síly," řekl Peroutka.

"Přišla jsem, abych svojí modlitbou pomohla postiženým, abych s nimi mohla soucítit," řekla důchodkyně Marie Vašáková, jejíž mnozí sousedé přišli o veškerý majetek.

Mše se účastnil také poslanec Jiří Carbol (KDU-ČSL). „Hned zítra začneme jednat s vládou, aby peníze pro obce uvolnila co nejrychleji. Viděl jsem opravdu dílo zkázy," řekl Carbol, který navštívil poničenou obec Životice. "Je chyba, když lidé z postižených lokalit ještě nemají přístup ke státním penězům určeným na likvidaci povodňových škod," dodal.

Podle starosty Nového Jičína Ivana Týleho (ODS) je důležité, že bez pohledu na vyznání se lidé v tragický okamžik spojili a projevili obrovskou solidaritu. "Myslím, že tu obrovskou vlnu solidarity bychom měli nějak uchopit, nějak pozitivně ji využít. Pro postižené je velmi důležité, když vědí, že je o ně zájem, že nezůstali na svou tragédii sami," řekl Týle.