Když po skončení sezony Balaštík opouštěl zlínskou kabinu, věděl, že by se do ní už nejraději v nejbližší době nevracel. Plánoval totiž, že naváže na své štace ve Finsku, Švédsku a NHL a bude hrát jinou soutěž než českou extraligu. Proto odmítl zlínskou nabídku na nový kontrakt a s pomocí svého agenta čekal na nejvýhodnější návrh. Ozvaly se kluby z Ruska a Švýcarska, ale ani jedna nabídka nesplňovala útočníkovy představy.

"Bohužel to nevyšlo, přestože jsem věřil, že se něco objeví. Ale varianta Zlín je v tuto chvíli nejlepším řešením. Pořád se vyptával, cítil jsem, že o mě má vedení klubu pořád zájem, takže jsme se nakonec k oboustranné spokojenosti dohodli," pravil devětadvacetiletý Balaštík.

Vzhledem k tomu, že podepsaný kontrakt neobsahuje opci, může se obávaný kanonýr dostat za rok do stejné situace. "S rodinou bychom se rádi ještě vydali ven. Život v zahraničí by nám nevadil a chtěli bychom si to ještě vyzkoušet. Třeba se situace natolik změní, že to vyjde. Bude záležet na zdraví i na tom, jak se nám povede sezona," uvedl útočník.

Nyní se už soustředí na práci ve Zlíně. S týmem sice neabsolvoval suchou přípravu, ale podle svých slov trénoval velmi svědomitě. "Začal jsem o tři týdny dřív než kluci ve Zlíně. Po minulé sezoně jsem cítil, že to nebylo z mé strany úplně ono. Podle objemů to vypadá, že sice trénuji individuálně, ale asi nejvíc v kariéře," pravil Balaštík.

Zlínští hokejisté si užívají do 20. července volno, jejich spoluhráč má však jiný plán. Ještě dva týdny chce pokračovat v tréninku a teprve týden před nástupem na led si oddechne. "Chci, abych hrál lépe než v minulé sezoně, takže budu ještě makat. To se mi během sezony neztratí," poznamenal Balaštík, který v minulém extraligovém ročníku vstřelil 20 branek a byl nejlepším kanonýrem týmu.

Zároveň poprvé v kariéře plnil roli kapitána, který došel se Zlínem na pátou příčku v základní části a ve čtvrtfinále play-off podlehl pražské Spartě. Zda mu postavení vůdce mužstva zůstane, to zatím netuší. "Vůbec jsem nad tím nepřemýšlel. Své si k tomu řeknou trenéři i kluci v kabině," řekl trojnásobný nejlepší střelec extraligy.

V době nejistoty stále udržoval kontakt se zlínskými hokejisty, které zajímal Balaštíkův osud. "Pořád se vyptávali, co je nového. Bylo cítit, že by taky byli rádi, kdybych se vrátil. Myslím, že bychom měli být o kousek lepší než vloni, protože místo mě přišel Michal Důras a nakonec jsem se vrátil i já. Budeme mít vyšší ambice, ale musíme zvládnout start," uvědomoval si Balaštík.