Muži ve věku od 24 do 27 let mají podle kriminalistů na svědomí 51 případů vloupání do nápojových automatů s celkovou škodou za tři čtvrtě milionu korun. "Dva zloděje jsme vzali se souhlasem soudce do vazby, třetího stíháme na svobodě," řekla Mediafaxu Procházková s tím, že muži jsou ohroženi vězením od tří do deseti let.

Kriminalisté přišli na trojlístek poté, kdy se jim podařilo analyzovat vzorky DNA, které zloději zanechali při krádežích na automatech. "K penězům se dostávali násilím, přes otvor na výdej kávy a téměř vždy se pořezali o zabezpečovací plech," upřesnila Procházková. Vzhledem k tomu, že všichni tři již byli v minulosti vězněni, šli kriminalisté po porovnání vzorků DNA v policejní databázi zatýkat najisto.

Zloději vykrádali nápojové automaty od podzimu loňského roku. Operovali po celém Brně, vybírali si zejména automaty v nemocnicích, školách, obchodních centrech, na sportovištích a v nádražních vestibulech. "Největší lup si odnesli z jazykové školy v centru Brna, kde jim krádež vynesla najednou třicet tisíc korun. Naopak z přístroje umístěného na točně tramvají na Staré osadě jim vypadla pouhá dvacetikoruna," řekla Procházková. Dodala, že se zloději neštítili krást ani na uzavřeném oddělení Masarykova onkologického ústavu, v evangelické akademii nebo v šatnách hokejové Komety.