"Po uplynutí zákonné lhůty jsou oba případy, které zatím byly šetřeny jednotlivě, odloženy," uvedl Tichý. Kriminalisté je ale stále vedou jako nevyřešené a mohou se k nim kdykoli vrátit.

Poprvé se ztratila poštovní zásilka na začátku ledna. Na trase Karlovy Vary - Mělník se ztratila historická bankovka z roku 1923 v nominální hodnotě 50 tisíc korun. Druhá zásilka obsahovala zlaté pětidukáty z 1933 a 1934, které byly v internetové aukci vydraženy za 130 tisíc korun. Ve druhém případě směřoval balíček do Horních Počapel, také na Mělnicku.

Policisté oba, velmi podobné, případy řešili odděleně, ale zatím se jim nepodařilo pachatele podezřelého z trestných činů krádeže a porušování tajemství dopravovaných zpráv dopadnout.

"Policie případy odložila, a pokud mám správné informace, tak pošta také," podotkl na závěr mluvčí. "Mohu tento fakt potvrdit, Česká pošta se oběma událostmi už nezabývá," sdělila Mediafaxu mluvčí České pošty Marta Selicharová. Podle jejích slov nebyla na zásilky uplatněna reklamace.