"Doposud nezjištěný řidič osobního auta Fiat Bravo jel od Mělníka na vesnici Dubou a pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost profilu silnice," usoudil Tichý. Patrně nezvládl řízení v pravotočivé zatáčce, přejel do protisměru, pak prorazil svodidla a sjel ze svahu. "Ve stráni přerazil vůz čtyři vzrostlé túje a ještě navíc poškodil oplocení rodinného domu, na jehož pozemku zůstalo vozidlo zaklíněno," vylíčil nehodu mluvčí.

Podle něj uvolněné svodidlo po nárazu poškodilo omítku domu a kameny odlétávající při nehodě rozbily okenní tabulky.

Přes provedenou kontrolu za účasti psovoda však přivolaní policisté zjistili, že u havarovaného vozu ani v jeho okolí není žádný řidič. "Velmi pravděpodobně z místa nehody uprchl," podotkl policejní mluvčí. Není proto jasné zda nebyl řidič při nehodě zraněn a v šoku se nevzdálil od vozu, nebo jestli nebyl třeba pod vlivem omamných látek. "Na místě nehody nebylo zjištěno zranění žádné jiné osoby," upozornil Tichý.

Odhadnutá škoda na vozidle, svodidlech, tújích i rodinném domě činí zhruba 110 tisíc korun.

Přesnou příčinu dopravní nehody, míru jejího zavinění a výši šetří nyní mělničtí policisté. "Touto cestou se obracíme na případné svědky nehody se žádostí o poskytnutí veškerých možných informací na linku 158," požádal mluvčí. Lidé tak mohou případně napomoci k brzkému ukončení šetření k případu i následné odškodnění poškozených.