Semifinalistky vybrala porota na základě castingů, které se konaly v průběhu června v Pardubicích, Ústí nad Labem, Ostravě, Brně a Praze. Celkem se do letošního ročníku soutěže iMiss 2009 - Nejkrásnější dívka internetu - přihlásilo 1300 dívek z celé České republiky.

Mezi semifinalistkami soutěže jsou i účastnice finále Miss ČR, Česká Miss a Miss Roma. "Bude pro nás zajímavé sledovat, jak veřejnost rozhodne o finalistkách a jak se mezi sebou utkají královny krásy ostatních soutěží," uvedla ředitelka projektu iMiss 2009 Hana Zejvalová.

Hlasování vyvrcholí slavnostním finálovým večerem, který proběhne 17. října v pražském klubu SaSaZu, moderování se ujmou Libor Bouček a Eva Aichmajerová.

Dívky, které se do soutěže přihlásily, musí být starší 15 let a musí mít české občanství. Do letošního ročníku iMiss se hlásilo nejvíce dívek z Prahy a Středočeského kraje. Vítězka iMiss 2008 Lucie Klukavá pochází z Ostravy a vítězka z roku 2007 Marie Bartíková je ze Sokolí u Třebíče.

Finalistky soutěže iMiss 2009 pojedou v září na týdenní soustředění do lázní Vráž, kde získají modelingovou průpravu, základy chůze, choreografie, focení a mediální školení na velké finále.