Třicetiletý Abrahám podepsal se staronovým účastníkem Gambrinus ligy tříletou smlouvu. "Je v ní dodatek, že může být po roce přehodnocena," upřesnil Krejčí, který si od zkušeného fotbalisty slibuje vyztužení středové formace na pozici defenzivního záložníka.

Abrahám však může nastupovat i na jiných postech. "Kromě brankáře mohu hrát takřka kdekoliv. Bude záležet na trenérovi, na kterou pozici mě bude potřebovat," řekl pro klubovou televizi záložník, jenž se do české nejvyšší soutěže vrací po pěti letech. V roce 2004 zamířil z Brna to tureckého Denizlisporu, odkud letos v lednu odešel do řeckého klubu Škoda Xanthi.

Slovácko v minulém týdnu představilo posily Aleše Urbánka do obrany a útočníka Petra Švancaru. Po dotažení Abrahámova příchodu by chtělo vedení klubu získat do každé řady ještě jednoho hráče. S týmem odjel na soustředění tvořivý záložník Vít Valenta, který naposledy hrál za nizozemský Volendam. O osudu odchovance klubu, který před osmi lety za nesouhlasu tehdejšího vedení zamířil do PSV Eindhoven, se rozhodne v příštím týdnu. "Příchod Valenty je stále otevřený. Po návratu ze soustředění si sedneme a všechno vyhodnotíme," potvrdil Krejčí.