Počátkem týdne se sešel předseda Českomoravského fotbalového svazu (ČMFS) Ivan Hašek s trenérem pražské Slavie Karlem Jarolímem, kterému oficiálně předložil nabídku vést do konce kvalifikace mistrovství světa 2010 český národní tým.

Tuto roli ale Jarolím nepřijal. "Vím, jak velká jsou očekávání slávistických fanoušků, spojená s šancí hrát v Edenu Ligu mistrů, chci se Slavii věnovat ne na sto, ale na sto deset procent. Netajím se tím, že si nabídky vést reprezentační tým velice vážím, je to sen každého trenéra, ale teď se to nestane," uvedl trenér Karel Jarolím.

"Nikdy bych neobhájil, že jsem se něčemu nevěnoval naplno, že jsem měl práci rozdělenou. Chci mít také čisté svědomí vzhledem ke Slavii a jejím fanouškům, že jsem pro její úspěch udělal maximum," dodal.

Svůj tip, kdo by měl reprezentaci vést, Karel Jarolím nemá. "Situace v kvalifikaci je složitá, postup na mistrovství světa nebude každopádně snadný. Ale věřím tomu, že se vytvoří realizační tým, který o něj bude co nejlépe bojovat," zakončil zkušený kouč, který Slavii dovedl k posledním dvěma ligovým triumfům.