Nezávislý film Hranice ovládání bude v Karlových Varech uveden v české předpremiéře. Pro Isaacha De Bankolé to nebyla první spolupráce s Jimem Jarmuschem. Režisér jej obsadil již v roce 1991 do své tragikomedie Noc na Zemi, do akčního filmu Ghost Dog - Cesta samuraje nebo do snímku Kafe a cigára z roku 2003.

V kriminálním filmu Hranice ovládání si vedle Bankolého zahráli Tilda Swintonová, komik Bill Murray, John Hurt nebo Mexičan Gael García Bernal.

Isaach De Bankolé se může pochlubit rozmanitými filmovými rolemi a spoluprácí s významnými režiséry i hereckými kolegy. Po boku Daniela Auteila si zahrál v roce 1984 v akčním snímku Asfaltové peklo, objevil se ve francouzské komedii Rozchod po francouzsku z roku 1989, režisér James Ivory jej obsadil do dramatu Vojákova dcera nepláče. S Dannym Gloverem se setkal při natáčení filmu Ve tři ráno a významným dílem v jeho filmografii je Manderlay od Larse von Triera. Příznivci bondovek si mohou Bankolého pamatovat z filmu Casino Royale.

Mezinárodní filmový festival bude v Karlových Varech v pátek zahájen projekcí amerického dramatu Dar s Piercem Brosnanem a Susan Sarandonovou v hlavních rolích. K nejočekávanějším hostům jeho 44. ročníku budou patřit herci John Malkovich, Antonio Banderas a Isabelle Huppertová nebo režiséři Miloš Forman a Patrice Chéreau.