Nová linka urazí trasu z Prahy do Norimberku za tři hodiny a 45 minut. Linka bude začleněná do sítě spojů kategorie SuperCity a bude zabudována do jízdních řádů a tarifních nabídek německého přepravce i Českých drah. Stanoviště bude mít v Norimberku i v Praze přímo na hlavním nádraží na stanovišti B2 ve Wilsonově ulici.

Každý den pojede v obou směrech trasy šest přímých autobusových spojů, které pojedou pouze po dálnici a nebudou cestou nikde zastavovat. Německé autobusy nabídnou zákazníkům cestování první i druhou třídou, snack bar nebo toalety.

Cena jednosměrné jízdenky ve druhé třídě bude 48 euro, za první třídu zaplatí zákazník 78 euro. Cena jednosměrných elektronických jízdenek eTiket pro druhou třídu dostupných přes internetový obchod Českých drah nebo přes kontaktní centrum prostřednictvím služby TeleTiket bude 26 euro.

Přesný jízdní řád autobusů bude zveřejněn 17. července na stránkách www.bahn.de a www.cd.cz. České dráhy budou prodávat jízdenky v mezinárodních pokladnách ve všech stanicích drah vybavených prodejním systémem UNIPOK, a jízdenky eTiket v internetovém obchodě drah na adrese www.eshop.cd.cz nebo přes Kontaktní centrum na lince 840 112 113. Možné bude také zakoupení takzvaných průchozích jízdenek, kdy cestující pojede s jedním jízdním dokladem například z Ostravy do Frankfurtu nad Mohanem a v části trasy Praha - Norimberk využije autobusového spoje SC Bus.